loader
VAN’DA “EKONOMİK KRİZE İSLAMİ ÇÖZÜM SÖYLEŞİSİ” GERÇEKLEŞTİRİLDİ

VAN’DA “EKONOMİK KRİZE İSLAMİ ÇÖZÜM SÖYLEŞİSİ” GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim Medya’nın organize ettiği “Ekonomik Krize İslami Çözüm” başlıklı söyleşi serisinin Van’da düzenlenen programına, iş adamları, akademisyenler, STK’lar ve medya kuruluşları yoğun ilgi gösterdi.  

Yazarlarımızdan Dr.Bilal ACAR'ın giriş konuşmasıyla başlayan söyleşi İslam İktisat Uzmanı M. Hanefi Yağmur'un "Ekonomik Krizlere 10 Maddede İslami Çözümler" başlıklı sunumuyla devam etti.

Söyleşide Türkiye'nin karşı karşıya olduğu ve giderek daha da derinleşen ekonomik krize yönelik İslami çözüm önerilerimiz 10 madde halinde sunuldu. 10 madde kapsamında “Enflasyon ve Hayat Pahalılığı, Sanayi Sektörü, Sanayi Politikası ve Yapılması Gerekenler, Tarım ve Hayvancılığın Yeniden Canlandırılması, İstihdam Sağlanması ve İşsizliğin Düşürülmesi, Gelir Dağılımındaki Adaletsizlik, Vergisiz Bir Ekonomi, Can Yakan Faturalar, Ticaretin Canlandırılması, Kamu Malının Korunması ve Tasarruf Tedbirleri, Uluslararası Kurumlar ve Anlaşmaların İptali” başlıkları detaylı şekilde misafirlerle paylaşıldı.

Sunumun ardından katılımcıların soru, görüş ve yorumlarıyla katkılarda bulunduğu söyleşi bölümüne geçildi.

Sorular, İslam İktisat Uzmanı M.Hanefi Yağmur, İlahiyatçı Yazar Abdullah İmamoğlu ve Köklü Değişim yazarlarından Ahmet Sapa tarafından yanıtlandı.

Yoğun bir katılıma sahne olan söyleşi, İslami çözümlerin ve hükümlerin konuşulması, kamuoyu yapılması gerektiği, her platformda en gür seda ile İslam'ın hükümlerinin dillendirilmesi gerektiği vurgulanarak nihayetlendirildi.

Davetimize icabet eden Özgür-Der, İslam-Der, Hayır ve Davet Derneği, Adım-Der, Van Genç Der, Van İsra Der, Van Mustazaflar Cemiyeti, Hüda-Par, Büyük Birlik Partisi, Saadet Partisi, Yeniden Refah Partisi, Beyzadeler Aşireti, Alperen Ocakları, CHP Van İl Başkanlığı, Tümkiad Van İl Başkanlığı, Vatan Millet Yardımlaşma Derneği, Yerel ve Ulusal Medya, Eğitimci, Akademisyen, İş Adamı, İlahiyatçı, kanaat önderleri ve tüm katılımcılara iştiraklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

 

 

SON HABERLER