loader
LAVROV'DAN AÇIKLAMA: ‘TÜM KONULARDA ANLAŞTIK’

LAVROV'DAN AÇIKLAMA: ‘TÜM KONULARDA ANLAŞTIK’

Köklü Değişim Medya

Antalya'daki Rusya, Türkiye ve İran toplantısının ardından konuşan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov "Faydalı bir görüşmeydi. Taraflar tüm konular üzerinde mutabık kaldı" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 22 Kasım'da Soçi'deki görüşmesi öncesi Antalya'da Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve İranlı mevkidaşı Muhammed Cevad Zarif'le bir araya gelen Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, toplantı sonrası açıklamalarda bulundu:

"Toplantı faydalı oldu, taraflar tüm konularda anlaşmaya vardı.

Rusya, Türkiye ve İran askeri yetkilileri, Suriye’deki gerilimi azaltma bölgeleri konusunda sürekli olarak temas halinde.

Suriye’deki gerilimi azaltma bölgeleri konusu, Rusya, Türkiye ve İran Genelkurmay Başkanları arasında ayrı bir toplantıda ele alınacak.

Rusya, Türkiye ve İran Dışişleri Bakanları toplantısında Suriye Ulusal Diyalog Kongresi’ne Kürtlerin katılımı konusu ele alındı.

BM Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) 2254 sayılı Kararı’nda belirtilen görevlerin üstesinden gelmek üzere en uygun koşulları oluşturmak için Astana sürecinin nasıl güçlendirileceği konularında devlet başkanlarımızı bilgilendireceğiz."

SON HABERLER