loader
LAİKLERİ MEMNUN ETME ADINA NURETTİN YILDIZ’A SORUŞTURMA

LAİKLERİ MEMNUN ETME ADINA NURETTİN YILDIZ’A SORUŞTURMA

Köklü Değişim Medya

Bir kısım medyanın sistemli manipülasyonu ve kamuoyu oluşturma çalışmalarına siyasetçilerin de destek vermesi ile hedef haline gelen Nurettin Yıldız hakkında Ankara Cumhuriyet Savcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Nureddin Yıldız hakkında soruşturma başlattı. Başsavcı, kamuoyuna kadınların dövülmesini destekliyormuş şeklinde yansıtılan açıklamaları ileri sürerek Yıldız'a halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme suçlamasında bulundu.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Cumhuriyet Başsavcılığımızca kadınların dövülmesine yönelik açıklamalar yapan Nurettin YILDIZ hakkında TCK'nın 216 /1 maddesi kapsamında halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçundan dolayı resen soruşturma başlatmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Siyasilerden Tepki

Pazartesi günü toplanan AK Parti MYK’da da konu gündeme gelirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantıda Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’a talimat verdi.

Toplumun kafasını karıştıran, ayrıştırmaya yönelik tahrik edici bu tür yorum ve değerlendirmelerle ilgili Diyanet Din İşleri Yüksek Kurulu’nun sorumluluk ve insiyatif alması gerektiğini belirten Erdoğan, “Din İşleri Yüksek Kurulu bununla bizzat ilgilenmeli. Toplumun bu konularda doğru bilgilendirilmesi ve bu tür ayrıştırıcı değerlendirmelere fırsat verilmemesi gerekiyor” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’de, partisinin Meclis Grup Toplantısı’nda “Ne ara bu kadar sapık türedi!” diyerek tepki gösterdi.

Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu Başkanı Mahmut KAR da şunları ifade etti:

8 Mart Dünya Kadınlar Günü yaklaşırken cumhuriyetçiler, laikler, demokratlar ve milliyetçiler genelde insana, özelde çocuğa ve kadına yönelik kendi kötülüklerini gizlemek için hedef tahtasına yine İslam’ı, Müslümanları ve âlimleri koydular. Nurettin YILDIZ hocanın Müslümanlardan gelen sorulara verilen cevaplar şeklinde daha önce yayınlanmış videolarını yeni bir şeymiş gibi tek tek sırayla kamuoyuna servis eden medyanın kara propagandasına siyasetçiler de katıldılar.

Bir taraftan MHP lideri Bahçeli grup toplantısında, Müslüman âlimlere meczup ve sapık derken, diğer taraftan Cumhurbaşkanı Erdoğan medya mensuplarına “Kadın istismarı ve cinayet haberleri yapmayın” diye uyarıda bulundu. Ancak ne hikmetse, ne Diyanet ne de başka bir kurum, Nurettin YILDIZ’ın söylediklerinin şeriatta-İslam fıkhında yerinin olduğu gerçeğini çıkıp deklare etmedi. Kimse çıkıp Cumhurbaşkanına; “kadın cinayetleri ve çocuk istismarları medyada haber yapılmayınca çözüme kavuşmuş olmayacak efendim, zira kadın cinayetlerinin medyada haber yapılmaması bu sorunu çözüme kavuşturmaz aksine sistemin ve rejimin pisliğini ve kötülüğünü sadece bir süreliğine gizlemiş olursunuz” demedi.

Burada önemli asıl konu şudur: Bu kara propaganda ile sadece Nurettin YILDIZ hoca değil şeri ahkâmı esas alan tüm Müslümanlar ve İslam hedef tahtasına konuluyor. Çünkü onlar hala Müslümanların İslami hükümleri esas almalarını hazmedemiyorlar ve köpürüyorlar. Kadının iffeti nefsini ve ruhunu adeta ayaklar altına alan bu kapitalistler, köhne sistemlerinin genelde toplumu özelde çocukları ve kadınları ne hale getirdiğini gizlemekte mahirdirler. Her gün televizyonlara haber konusu olan kadın cinayetleri, çocuk istismarı haberleri, cinayetler, tecavüzler ve fuhşiyatların muz cumhuriyetinde değil Türkiye Cumhuriyetinde yaşandığını hatırlatmak gerekiyor. Yaşanan tüm bu cinayet ve tecavüzlerden sorumlu olan kim? İslam mı, Müslümanlar mı, âlimler mi, hocalar mı, yoksa laik devlet ve kurumları mı?

Müslümanlar olarak bu süreçte bize düşen görev, İslami değerlerimize, esaslarımıza yönelik her türlü saldırının karşısında durmak ve hakkı gizlemeden söyleyen âlimlerin yanında olmaktır. Âlimlerin en öncelikli sorumluluğu ise bu sistemin bağırsaklarındaki pislikleri ifşa etmektir. Zira unutulmamalıdır ki, âlimler tali konularda da konuşsalar, esasi konuda da konuşsalar laiklerin saldırısına muhatap olacaklar aynı linç ile karşılaşacaklar. O halde ayrıntılar ile daha ne kadar vakit geçireceğiz? Bu laik sistem; erkek kadın, çoluk çocuk, yaşlı genç ve hatta canlı cansız her şeyi ifsat ediyor. İslam’ın tatbikini gerçekleştirecek rahmet, nusret ve bereketi Müslümanlara ne zaman anlatacağız. Ne zaman Müslümanların bu köhne sitemden yüz çevirmelerini ve İslam’ın sistemi Hilafete yönelmelerini haykıracağız.

Kanaat önderleri, ileri gelenler, alimler Twitter’dan yaptıkları açıklamalar ile soruşturma hakkında tepkilerini ortaya koydular.

M.Hanifi Yağmur (Köklü Değişim Dergisi Yazarı ve Siyasi Bakışlar programı yorumcusu)

1- "Nurettin Yıldız" Laikleri memnun etme adına soruşturma kararını verenler de onların bu kararına yeşil ışık yakıp sessiz kalan siyasiler de bu tavırlarıyla İslam’ı ve Müslümanları yargılamakta ne kadar hevesli olduklarını göstermişlerdir.”

2- “Nurettin Yıldız hakkında soruşturma açılmış, aslında bu soruşturma onun şahsında İslam'ın yargılanmasıdır”

Yakup KÖSE (Star Gazetesi Yazarı)

“Kuduzlara karşı Nurettin Yıldız hocanın yanındayız. Nurettin hocayı yedirmeyeceğiz!!!”

Yusuf KAPLAN (Tarihçi, Yeni Şafak Gazetesi Yazarı)

Bazı fikirlerine katılmıyor olabilirsiniz ama Nurettin Yıldız hakkında

“halkı kin ve nefret düşmanlığına kışkırtıyor” diye soruşturma açmak saçmalıktır.

Nurettin Yıldız bahane!

Birileri toplumun sabrını patlatmak istiyor!

İhsan ŞENOCAK (Hüküm Dergisi Yayın Danışmanı)

“Kadının cinselliği üzerinden para kazanmakla maruf ve meşhur olan medya Nurettin Yıldız Hocamıza şu ya da bu fikrinden dolayı değil, Müslümanlığından dolayı saldırıyorsa bir Müslüman olarak yanında durmayı vazife telakki ederim.”

Nevzat ÇİÇEK (Gazeteci, Yazar)

1-Nurettin Yıldız’a soruşturma açılmış

“Dini farklı yorumlama özgürlüğü yok mu? Bize çok saçma gelebilir. Ama dinin öyle emrettiğini düşünüyorsa ifade etmemeli mi insanlar? Çıkar bir başka din adamı da o iş öyle değil, şöyle der, doğrusu budur der...Toplum da kararını verir. “

2-Daha önce takipsizlik kararı verilmiş konuda soruşturma açıyoruz demek ne kadar inandırıcı.

SON HABERLER