23 Mart 2018 - 6 Recep 1439
DoğuTürkistanlı Müslümanları Kime Teslim Ediyorsunuz? Zulme Rıza, Zulümdür!
2017-05-09 13:24:47 | Köklü Değişim Medya | DoğuTürkistanlı Müslümanları Kime Teslim Ediyorsunuz? Zulme Rıza, Zulümdür!
Serbest kalacaklarını beklerken, #21DoguTurkistanli kardeşimiz Kırklareli toplama merkezine sevk edildiler. Oradan da sınır dışı edilecekler. Bu zulmü engelleyin. Zulme rıza, zulümdür!

Köklü Değişim Medya

Serbest kalacaklarını beklerken, #21DoğuTürkistanlı kardeşimiz Kırklareli Pehlivan köyü geri toplama merkezine gönderdiler.  Müslümanlarla alay edercesine gecenin bir yarısı Doğu Türkistanlı Müslümanları apar topar toplama merkezine götürdüler. Oradan da sınır dışı edilecekler.

#21DoğuTürkistanlı kardeşimizin serbest bırakılmasını beklerken, gece yarısı gizlice Toma ve Çevik kuvvet otolarına sürüklenerek bindirildiler. Günlerdir Müslümanların yoğun çaba göstermesine rağmen bu yapılanlar zulümdür.

Müslüman Doğu Türkistanlı kardeşlerimizin kanlarını hangi uluslararası anlaşmaya kurban ediyorsunuz. Ey yöneticiler! Siz Rasulullah’ın Ümmetinden değil misiniz? O Rasul ki, “Müslüman Müslümana zulmetmez, onu zalime teslim etmez, kardeşi ondan yardım istediğinde onu yardımsız bırakmaz” buyurmuştur.

Çin, Doğu Türkistan'da Müslümanlara inanılmaz işkenceler, akla hayale sığmayan cebir ve baskı uygularken; İslam beldelerindeki yöneticiler makam ve mevkilerini korumak için, Kâfirlerin Müslümanlar üzerindeki sinsi planlarına destek olmaktalar. Adeta ölüm sessizliğine bürünmüş Doğu Türkistan’ı görmezden gelmektedirler. Yöneticilerin bu sessizliğini ve umursamazlığını fırsat bilen Çin yönetimi, gün geçtikçe Müslüman kardeşlerimize daha fazla zulmetmektedir. Ey Müslümanlar! Bu sessizliğe dur demenin zamanı gelmedi mi?

IŞİD adı altında #21DoğuTürkistanlı Müslümanlara operasyon yapılması büyük bir zulümdür.  Bunların IŞİD’le hiçbir alakaları yok. Bu kadın ve çocuklar mı terörist? Sınır dışı edildiklerinde Çin tarafından ağır işkencelere ve öldürülmeye maruz kalacaklarını bildikleri halde, acımadan, vebalini aldırmadan sınır dışı edecekler. İlgililere çocukların, kadınların terörist olmadığını, Müslüman mazlumlara yapılan bu yanlıştan bir an önce dönülmesini hatırlatıyoruz.

Bu kardeşlerimiz zulümden kaçarak Türkiye’ye sığınan misafirlerimiz. Oradan kaçıp bize sığınanları neden gözaltına alıyoruz, neden tutukluyoruz, bu masumları neden kızıl Çin’e iade ediyoruz, anlaşılır gibi değil.

Gerçek teröristler dışarı da gezerken, her gün yüzlerce masum Müslüman öldürülürken,  hiçbir suçu olmayan bu kardeşlerimize yapılanlar zulümdür.

Çoğu kadın ve çocuklardan oluşan Doğu Türkistanlı ailelere, içlerinde IŞİD var diyerek Kırklareli’nde bulunan geri gönderme merkezine götürülmeleri kabul edilemez. Varsa suçları mahkemeye sevk edin.

Aynı apartmanda oturan aileleri, çoluk çocuk kadın demeden nasıl geri gönderme merkezine yollarsınız. Nerede adalet! Bize sığınan Türkistanlılara bu adaletsizlikler, cürümler senelerdir işleniyor. Bu haksız gözaltılara müdahale edenlere siz karışmayın bilmediğiniz şeyler var diyerek, içlerinde IŞİD var denilerek niçin yalan söyleniyor?

Emniyet içerisinde ve göç idaresinde yalan rapor verenler var. Yanlış yönlendirenler tespit edilmeli. Türkistanlı Müslümanlar geri gönderme merkezlerinde mahkûm edilmemelidir. Zulme rıza, zulümdür. Bu insanları haksız yere içerde tutup vebal işleyenler, birde haklarında iftira uyduranlar, bu vebale ortaktır. #21DoğuTürkistanlı oturma izinleri olduğu halde, bu Müslümanların sınır dışı edilmelerine kim karar veriyor?

Bu zulme biran önce son verilmesini ve #21DoğuTürkistanlı kardeşlerimizin serbest bırakılmasını talep ediyoruz.

Haksız Gözaltı Kararları

Birkaç gün önce Zeytinburnu’nda #21DoğuTürkistanlı çoğu kadın ve çocuklardan oluşan toplam 21 Müslüman, TEM ekipleri tarafından bir operasyonla evlerinden alınarak sınır dışı edilmek üzere Zeytinburnu karakoluna götürüldü. Karakola götürülenlerin çoğunluğunu kadın ve çocuklar oluşturuyor. Gözaltına alınanlar pasaportlu, Türkiye’de oturma izni ve ikameti olan kişiler. Gözaltına alınanların nerdeyse tamamı kadın ve çocuk ve çoğunun oturma izni var.


Yorumlar

SON HABERLER