loader
KÖKLÜ DEĞİŞİM MEDYA KONYA TEMSİLCİLİĞİ MEDYA-STK İFTARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

KÖKLÜ DEĞİŞİM MEDYA KONYA TEMSİLCİLİĞİ MEDYA-STK İFTARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim Konya Temsilciliği'nin düzenlediği ''Ramazan Uyanış Zamanı'' başlıklı iftar programı dün akşam gerçekleştirildi.

Program Erkam Ceran kardeşimizin Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. İftar edilmesi ile birlikte, Köklü Değişim Konya Temsilcisi Ahmet Ceran açılış ve teşekkür konuşması yaptı.

Daha sonra İlahiyatçı-Yazar Abdullah İmamoğlu konuşmasını yapmak üzere kürsüye geldi. İmamoğlu konuşmasında; bu yıl ki Ramazan ayının temasının neden “Ramazan Uyanış Zamanı” olarak belirlendiğini ifade etti. Uyanışın yegâne yolunun ancak İslâm ile olacağını söyleyen İmamoğlu, "nasıl ki cahiliye Arap dönemi asrısaadete İslâm ile dönüştü, günümüz yaşantısında olan cahiliye de ikinci asrısaadete ancak ve ancak İslâm ile dönecektir" dedi. Abdullah İmamoğlu, yaşanabilir İslam’ın da yalnızca Râşidî Hilâfet ile mümkün olabileceğini ifade ederek konuşmasını sonlandırdı.

Program, dua ve namaz sonrasında misafirlerle yapılan hasbihal ile son buldu.

Programa; Hikmetder, Verenel Derneği, Öncü Nesil Derneği, Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı, Hüdapar, Vahdet Vakfı, Safa Vakfı gibi STK, vakıf, dernek temsilcileri ile Kanal 42, Konya Yeni Gün Gazetesi, Memleket Gazetesi gibi medya kuruluşu temsilcileri, akademisyenler, kanaat önderleri, Konya’nın ileri gelen iş adamları ve davetliler katıldı.