loader
KÖKLÜ DEĞİŞİM MEDYA GELENEKSEL MEDYA-STK ŞANLIURFA İFTARI CUMARTESİ GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

KÖKLÜ DEĞİŞİM MEDYA GELENEKSEL MEDYA-STK ŞANLIURFA İFTARI CUMARTESİ GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim Medya Şanlıurfa Temsilciliği her yıl Ramazan ayında gelenekselleşen medya-STK iftar programını temsilcilik salonunda gerçekleştirdi.

“Ramazan Uyanış Zamanı” teması çerçevesinde düzenlenen iftar davetine Şanlıurfa’da faaliyet gösteren birçok STK ve medya temsilcisi icabet etti. Programa Şanlıurfa Kitap Vakfı, Şanlıurfa Yazarlar Birliği, Hür Dava Partisi, Vasat Cemaati, Hamiyet Vakfı, Memleket Sevdalıları Derneği ile birçok yazar ve iş adamı katılım gösterdi.

İftar programına Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu Başkanı ve Köklü Değişim Medya Genel Koordinatörü Mahmut Kar da katıldı. Mahmut Kar, programa icabet eden misafirlere yönelik bu yılki ‘Ramazan Uyanış Zamanı’ teması hakkında kısa bir izahat ve İslâm ümmetinin vakıası, yaşadığı sorunlar ve bu sorunlara çözüm önerileri ekseninde bir konuşma gerçekleştirdi. Kar konuşmasında, “her Ramazan ayında olduğu gibi bu yıl da İslâm ümmetinin, sömürgeci kâfirlerin saldırılarıyla karşı karşıya olduğunu, buna karşılık ümmetin her zamankinden daha fazla bir uyanışa ihtiyacı olduğunu” ifade etti. Mahmut Kar devamla, “İslâm ümmetinin bu uyanışı gerçekleştirecek potansiyeli bünyesinde taşıdığını ancak uyanışın önündeki en büyük engelin İslâmi fikirler yerine, Batı menşeli milliyetçi, liberal ve dahi demokratik fikirlere sarılmak olduğunu” söyledi. “Bu çerçevede tek kurtuluşun İslâmi bir otoriteyi tesis etmek olduğunu ve böylelikle İslâm akidesinden kaynaklanan enerjinin birleştirilebileceğini” ifade eden Kar, iftar programına iştiraklerinden dolayı davetlilere teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

İftar programı sonrası saat 22:00’de, Şanlıurfa’nın ulusal yayın yapan televizyonu Güneydoğu TV’nin canlı yayın konuğu olan Mahmut Kar, Gündem Özel programında Gazeteci Âdem Bayuk’un gündeme dair sorularını cevaplandırdı.

#RamazanUyanışZamanı