loader
KÖKLÜ DEĞİŞİM MEDYA GELENEKSEL MEDYA-STK İSTANBUL İFTARI YAPILDI

KÖKLÜ DEĞİŞİM MEDYA GELENEKSEL MEDYA-STK İSTANBUL İFTARI YAPILDI

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim Medya’nın her yıl Ramazan ayında gerçekleştirdiği Geleneksel Medya-STK İstanbul İftarı 13 Mayıs 2019 Pazartesi günü Topkapı Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi.

Bu yıl “Ramazan Uyanış Zamanı” başlıklı tema ile Türkiye’nin birçok şehrinde Ramazan ayı boyunca faaliyetler yapacak olan Köklü Değişim Medya’nın geleneksel olarak gerçekleştirdiği İstanbul İftar programına medyadan; Yeni Akit Gazetesi, Milat Gazetesi, İlke Haber Ajansı ve TRT World’den temsilciler katıldı. Sivil toplum kuruluşu, vakıf ve derneklerden; Mazlumder, Özgürder, Kalemder, Maruf Mescidi, İlkav, İmam Buhari Vakfı, Akdav, Kur’an’a Hizmet Vakfı, Siyer Vakfı, Mustazaflar Cemiyeti, Uluslararası Kudüs Eğitim ve Araştırma Derneği, Suriye İlim Derneği, Tokadder, Okurder, Mumder, Hira Derneği, Ümmetin Sesi Derneği, Tevhid Dergisi, Edirne İslâm Gençliği, Islah ve Davet Cemiyeti, Tembih Medreselerinden temsilciler ve davetliler katıldı. Yine iş adamları, hukukçular, akademisyenler, doktorlar, siyasi parti temsilcileri ve yazarlar da programa iştirak ettiler. Programa ayrıca Filistin, Suriye, Doğu Türkistan, Özbekistan ve Orta Asya beldelerinden muhacir davetliler de katıldılar.

Fatih Belediyesi Topkapı Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen program, Hafız Mehmet Akif’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ve iftar duası ile başladı. Programda Köklü Değişim İstanbul Temsilcisi Ramazan Gümüş’ün kısa teşekkür sunumundan sonra Köklü Değişim Medya Genel Koordinatörü ve Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu Başkanı Mahmut Kar bir konuşma yaptı.

İftar programına iştiraklerinden dolayı davetlilere teşekkür eden Mahmut Kar, “Ramazan Uyanış Zamanı” kampanyası hakkında kısa bilgi verdi. Kar, her yıl olduğu gibi Müslümanların Ramazan ayını yine acı ve hüzün ile karşıladıklarını, İslâm beldelerindeki işgal, istila ve sömürünün Ramazan ayında daha da şiddetlendiğini söyledi. Müslümanların uyku halinde olduklarını, bu uykudan Müslümanları uyandıracak yegâne şeyin slogan ve hamaset ya da Batılı düşüncelerden olan laiklik, demokrasi, Milliyetçilik değil aksine kâmil manada hayatta var olacak İslâm’ın hayat sistemi olduğunu ifade eden Kar, “Batılıların devlet ve otoriteleri var ve güçlüler, onlar inandıkları ideolojilerini yayıyorlar ama Müslümanlar olarak bizim devlet ve otoritemiz yok, bu sebeple bu Ramazan Hilâfetsiz ve vahdetsiz geçen son Ramazan olsun!” dedi.

Daha sonra Hizb-ut Tahrir Türkiye Merkezi Temas Heyeti Başkanı İlahiyatçı-Yazar Abdullah İmamoğlu kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında salih amellerden bahseden Abdullah İmamoğlu, Ramazan ayında oruç ve namaz ibadetleri gibi salih amellerin yanında en öncelikli yapılması gereken salih amelin, İslâmi hayatı başlatacak Râşidî Hilâfet Devleti’nin kurulması için yapılacak davet amelleri olduğunu söyledi.

Abdullah İmamoğlu'nun kısa konuşmasından sonra yaptığı dua ile program son buldu.

Program sonrası davetliler ile hasbihal ve sohbetler gerçekleştirildi.

#RamazanUyanışZamanı