loader
KÖKLÜ DEĞİŞİM MEDYA DİYARBAKIR TEMSİLCİLİĞİ MEDYA-STK İFTARI PAZAR GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

KÖKLÜ DEĞİŞİM MEDYA DİYARBAKIR TEMSİLCİLİĞİ MEDYA-STK İFTARI PAZAR GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim Medya Diyarbakır Temsilciliği 19 Mayıs Pazar günü geleneksel medya-STK iftarını gerçekleştirdi.

Program Kur’an-ı Kerim tilaveti ve iftar duası ile başladı.

İftar yemeğinin ardından Köklü Değişim Medya Diyarbakır temsilcisi Aydın Usalp misafirlere bir teşekkür konuşması yaptı.

Usalp’ın ardından kürsüye Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu Başkanı Mahmut Kar geldi. Kar, konuşmasında Ramazan ayının önemini ve geçmişte Müslümanlar için bir zafer ayı olmasına rağmen son doksan sekiz Ramazandır Müslümanların bu ayı hüzün ve acı ile karşılayıp geçirdiğini ifade etti. Bu seneki Ramazan ayının Müslümanlar için uyanış ayı olması temennisi ile “Ramazan Uyanış Zamanı” teması ile etkinliklerde bulunulduklarını söyleyen Kar, Müslümanların uyanışa geçmesi için demokrasi, laiklik ve cumhuriyet gibi Batılı fikir ve nizamlardan yüz çevirip bir bütün olarak ve kuşatıcı bir şekilde İslâm’a sarılmanın gerekliliğini vurguladı. Bu uyanışı gerçekleştirecek ve ümmeti eski izzet dolu günlerine kavuşturacak olan şeyin Batılı düşünceler ve milliyetçi fikirler olmadığını söyleyen Kar, kurtuluşun İslâm akidesine dayalı İslâm’ın hayat sistemi ve devlet modeli olan Râşidî Hilâfet’te olduğunu söyledi.

Köklü Değişim Medya Diyarbakır Temsilciliği iftarına; İttihadul Ulema, Özgür-Der, Bilgi ve Erdem Vakfı, Mustazaflar Cemiyeti, Ay-Der, Toplumsal İrşad Hareketi, Davet ve Kardeşlik Vakfı, Divan-Der, Şuurlu Öğretmenler Derneği, Hayat-Der, Müstakim-Der, İhvan-Der, Hüda-Par, Hisbe Dergisi, Furkan-Der, Aile Platformu, Memur-Sen ve İlke Haber Ajansı temsilcileri ile Köklü Değişim takipçileri iştirak etti.

#RamazanUyanışZamanı